מרכז יש פתרון

התמכרות למין

החיוניות שלנו ממין היא דבר טבעי וטוב וזו בפני עצמה מאפשרת אמצעי לביטוי עצמי, ליצירתיות ולתקשורת. לעומתה, התמכרות שלנו למין היא התנהגות כפייתית, העלולה לפגוע בכל מה שאנו חושבים על עצמנו ובניהול חיים תקינים. האיזון הופר משהו אינו תקין…
מתי אנו יודעים שאנו בבעיה עם הנושא המיני ומתי זו רק תשוקה בריאה לסקס. הרי התלהבות ממין יכולה להיות דבר חיובי, במיוחד כשהיא מהווה את אחד הביטויים היצירתיים הטבעיים שלנו לביטוי עצמי ולתקשורת.
עוד מבטן לידה אנו נמצאים במערכת יחסים אינטימית עם ‘סביבת’ הרחם והאם המכילה אותנו. אנו מוגנים. רגע אחרי לידתנו אנחנו נחשפים לעולם באופן דרמטי “ניתוק ראשון מהרגשה מבטיחה”.
אנו מחפשים לברוח מהמציאות באמצאות מין ולהשיג הנאה מושלמת. מזניחים דברים חשובים, מתגוננים, מאכזבים ונעשים חולים. מצהירים שאין לנו פחד מאינטימיות ונמצאים במבוכה. לא מסוגלים לשלוט בהתנהגות המינית שלנו גם אם יש רצון מאוד גדול להוריד את “המינון” מרגישים אשמים ומבוישים.
משתמשים באינטרנט באופן מוגזם על מנת לספק את הצורך לגירוי מיני או למציאת פרטנרים חדשים עד למצב של הפרעה למהלך החיים הרגיל. לא מסוגלים לשלוט בהתנהגות המינית שלנו גם אם יש רצון מאוד גדול להוריד את “המינון” מרגישים אשמים ומבוישים.
משכנעים ומפעילים מניפולציות לשם השגת מין מערכות היחסים מאופיינות בהתנהלות סביב הנושא המיני והזיכרון הקודם של הסקס – מרגישים רע.
“האותנטיות של היחסים האינטימיים וקרבה מנוגדת לחיים אוטומטיים, מעשיים ומכניים”.
התמכרות למין או לכל התנהגות מינית כפייתית – אובססיבית קשורה לביולוגיית המוח, השפעת הסביבה והתנהגות נרכשת.
רוצים נואשות מגע ואהבה ומתבלבלים קבוע במילוי הצורך הטבעי הזה. מקיימים יחסי מין ללא שיקול דעת בריא לנו ואף איננו נהנים כלל.
רובנו המכורים למין מאוד מוצלחים מבחינה מקצועית אך הכל מה שקשור ליצירת קשר אמתי ואינטימי, מצבנו טרגי עד כאב. אנחנו לא יודעים כיצד להישאר בקשר אחד ולהשקיע בו. משועבדים לרצון לכבוש, להתרגש ולהתחדש. הערך העצמי שלנו תלוי במשוב על הנשיות או הגבריות שלנו. מפחדים להקשר רגשית ולבטא אהבה שמא ניפגע ונשאר חשופים. אנו מחפשים אהבה אך מוצאים את עצמנו בורחים ממנה.
לא מסוגלים לשלוט על הדחפים כשהתשוקה תוקפת. משועבדים ליצרים שלנו הרבה מעבר לגבולות הטבעיים והבריאים.
זו לא בעיה של אופי חלש, העדר מוסריות או חוסר טקט. הסטיגמה החברתית והסלידה מונעים מכם להודות בבעיה ולבקש עזרה. התעלמות מהבעיה משולה כהתעלמות מהעובדה שבסוף כל יום יש לילה!
ב”יש פתרון” אנו מלווים באופן מעשי לשחרור מהשעבוד המונע מכם חיים בריאים ותקינים. הופכים מאנשים נשלטים על ידי ההתמכרות שלכם לאנשים מובילי שגשוג רגשי פיזי ורוחני. נעשים מאושרים וחופשיים.
תלמדו לחיות חיים ללא הדחף להיכנע לתשוקה ההרסנית. האנרגיה המינית שלכם תתועל נכון לעבר מטרות משמעותיות מעבר לחלומות הפרועים ביותר שלכם.
אתם באמת תיהנו ממין באופן הכי יצירתי שלכם מבלי ליפול לפח של מלכודת ההתמכרות. יהיו לכם מערכות זוגיות אינטימיות חיוביות ובריאות. ליטוף ומגע יקבלו את מקומם הראוי הרבה מעבר לסיפוק האקט המיני.
אתם לא לבד בבדידות ובריקנות שלכם.

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

חובה עלינו להיות מאושרים!!!

האם את או אתה מרוצים מהחיים שלכם?האם זה היום שבו אני עוצרת ושואלת… האם ככה באמת תכננתי לחיות את חיי?האם מפחיד לעצור ולשאול שמא אגלה

לחקור את החיים

אנחנו נמצאים בתקופה שבה הכל מתחיל להתהפך.מה שחשבנו שנשיג בחיים לא לגמרי קורה.הספק מתחיל לחלחל…“מה אני לא כזה מוצלח כמו שחשבתי?..”“איפה החלומות הגדולים שלי… איך